Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søvangen 13, 5631 Ebberup · Andre sociale støtte- og rådgivningsaktiviteter uden institutionsophold
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 40,3 % | 39,8 % | 12,8 % | 8,6 % | 31,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 205,1 % | 212,9 % | 145 % | 169,5 % | 243,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 51,2 % | 53 % | 34,6 % | 44,2 % | 60 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 78,6 % | 75,1 % | 37 % | 19,5 % | 51,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 276.050 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,2 % | 53 % | 34,6 % | 44,2 % | 60 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,8 % | 47 % | 65,4 % | 55,8 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 173,3 % | 85,5 % | 47,4 % | 67,9 % | 164,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.545.726 kr. i 2021 til 1.051.455 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.546 | 1.391 | 1.282 | 921 | 1.051 | +14 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.269.676 kr. i 2021 til 891.762 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.270 | 1.164 | 1.237 | 894 | 892 | −0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 276.050 kr. i 2021 til 159.693 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 276 | – | – | 26 | 160 | +507 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 269.797 kr. i 2021 til 158.309 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 270 | 223 | 44 | 28 | 158 | +461 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 210.287 kr. i 2021 til 123.153 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 210 | 173 | 34 | 22 | 123 | +453 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 14 | 14 | 10 | −28 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 14 | 14 | 10 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 441.327 kr. i 2021 til 260.443 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 441 | 175 | 83 | 98 | 260 | +165 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 522 | 436 | 252 | 245 | 386 | +58 % | |
| Aktiver i alt | 522 | 436 | 266 | 259 | 396 | +53 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 267.634 kr. i 2021 til 237.608 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 268 | 231 | 92 | 114 | 238 | +108 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 254.597 kr. i 2021 til 158.722 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 255 | 205 | 174 | 145 | 159 | +10 % | |
| Passiver i alt | 522 | 436 | 266 | 259 | 396 | +53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ebberup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens