Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Henningsgårdsvej 1, 6893 Hemmet · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | <999 % | 98,1 % | 28,7 % | 34,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,9 % | 4 % | 35,1 % | 22,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | <999 % | 95,7 % | 94 % | 95,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 377,3 % | 102,5 % | 30,5 % | 36,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | <999 % | 95,7 % | 94 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | >999 % | 4,3 % | 6 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,9 % | 4 % | 35,1 % | 22,6 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.420 kr. i 2022 til -9.375 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -10 | -10 | -9 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -54.423 kr. i 2022 til 466.608 kr. i 2025 (+957 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | 585 | 251 | 467 | +86 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 595 | 856 | 1.331 | +56 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 595 | 856 | 1.331 | +56 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.077 kr. i 2022 til 12.473 kr. i 2025 (+1058 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 18 | 12 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 1 | 18 | 12 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 1 | 597 | 874 | 1.344 | +54 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -14.423 kr. i 2022 til 1.288.670 kr. i 2025 (+9035 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 571 | 822 | 1.289 | +57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.500 kr. i 2022 til 55.125 kr. i 2025 (+256 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 26 | 52 | 55 | +5 % | |
| Passiver i alt | 1 | 597 | 874 | 1.344 | +54 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hemmet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern