Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grevetoften 31, 2670 Greve · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,5 | 1,2 | 2 | 1,3 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 13,6 % | 0,8 % | 5,3 % | 9,5 % | 19,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 327,5 % | 468,4 % | 389 % | 416,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,2 % | 78,3 % | 80,5 % | 83,4 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,7 % | 1 % | 6,6 % | 11,4 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 58.953 kr. | 94.121 kr. | 61.675 kr. | 97.126 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,2 % | 78,3 % | 80,5 % | 83,4 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,8 % | 21,7 % | 19,5 % | 16,6 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 231,7 % | 468,4 % | 389 % | 401,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 18.378 kr. i 2021 til 97.126 kr. i 2025 (+428 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 59 | 94 | 62 | 97 | +57 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 11.676 kr. i 2022 til 97.126 kr. i 2025 (+732 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 12 | 47 | 14 | 97 | +575 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 62.749 kr. i 2022 til 1.650.468 kr. i 2025 (+2530 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 63 | 456 | 886 | 1.650 | +86 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.187.149 kr. i 2021 til 1.650.468 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.187 | 63 | 456 | 886 | 1.650 | +86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.775 | 3.728 | 3.681 | 3.634 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.094 | 3.424 | 3.942 | 4.610 | 7.413 | +61 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.870 | 7.152 | 7.622 | 8.243 | 7.413 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 589.978 kr. i 2021 til 1.161.369 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 590 | 1.192 | 984 | 1.017 | 1.161 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 834 | 1.192 | 984 | 1.054 | 1.161 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 8.703 | 8.344 | 8.607 | 9.297 | 8.574 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.718.156 kr. i 2021 til 8.558.834 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.718 | 6.531 | 6.928 | 7.753 | 8.559 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.730.553 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.731 | 1.559 | 1.425 | 1.291 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 254.586 kr. i 2021 til 15.249 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 255 | 255 | 253 | 253 | 15 | −94 % | |
| Passiver i alt | 8.703 | 8.344 | 8.607 | 9.297 | 8.574 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.