Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllegyden 103, 5250 Odense SV · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 0,2 | 0,8 | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,8 % | -6,5 % | -3,1 % | -3,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 24,3 % | 31,3 % | 30,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 45,6 % | 28,1 % | 23,5 % | 20,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,7 % | -23,1 % | -13,1 % | -16,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 448.544 kr. | -219.649 kr. | 198.148 kr. | -42.035 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 45,6 % | 28,1 % | 23,5 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 54,4 % | 71,9 % | 76,5 % | 79,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,1 % | 4,4 % | 2,9 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 305.528 kr. i 2021 til 343.028 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 306 | 828 | 148 | 587 | 343 | −42 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 351.973 kr. i 2021 til 385.063 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 352 | 379 | 367 | 389 | 385 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -696.955 kr. i 2021 til -516.904 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -697 | -95 | -736 | -190 | -517 | −172 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -699.831 kr. i 2021 til -1.083.159 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -700 | -98 | -1.147 | -716 | -1.083 | −51 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -546.748 kr. i 2021 til -615.971 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -547 | -103 | -1.147 | -576 | -616 | −7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.599 | 9.516 | 14.627 | 14.216 | 14.180 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.599 | 9.516 | 14.627 | 14.216 | 14.180 | −0 % | |
| Varebeholdninger | 3.091 | 3.381 | 2.427 | 3.505 | 3.524 | +1 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 265.369 kr. i 2021 til 264.723 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 265 | 79 | 560 | 418 | 265 | −37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.093 | 4.471 | 4.531 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 13.532 | 13.437 | 17.721 | 18.686 | 18.711 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.224.028 kr. i 2021 til 3.781.880 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.224 | 6.121 | 4.973 | 4.398 | 3.782 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.292.394 kr. i 2021 til 14.929.086 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.292 | 7.317 | 12.747 | 14.288 | 14.929 | +4 % | |
| Passiver i alt | 13.532 | 13.437 | 17.721 | 18.686 | 18.711 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense