God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Urtehaven 48B, 2500 Valby · Fotografiske aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,3 | 1 | 0,8 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 31,6 % | 15,1 % | 0,5 % | -17,7 % | -5,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 244,1 % | 294,8 % | 368,8 % | 367,1 % | 265 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,8 % | 73,2 % | 77,7 % | 76,5 % | 70,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,1 % | 20,6 % | 0,7 % | -23,2 % | -7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 481.923 kr. | 299.034 kr. | 86.708 kr. | -56.498 kr. | 26.759 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,8 % | 73,2 % | 77,7 % | 76,5 % | 70,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,2 % | 26,8 % | 22,3 % | 23,5 % | 29,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 159,4 % | 294,8 % | 335,2 % | 229,4 % | 140,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 970.198 kr. i 2021 til 802.682 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 970 | 1.027 | 909 | 693 | 803 | +16 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 488.275 kr. i 2021 til 775.923 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 488 | 728 | 822 | 749 | 776 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 400.514 kr. i 2021 til -32.622 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 401 | 222 | 10 | -126 | -33 | +74 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 397.798 kr. i 2021 til -31.605 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 398 | 214 | 9 | -125 | -32 | +75 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 297.676 kr. i 2021 til -31.605 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 298 | 160 | 5 | -125 | -32 | +75 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 282 | 205 | 128 | 58 | 94 | +63 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 38 | 38 | 38 | 38 | 38 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 319 | 242 | 165 | 96 | 132 | +38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 406.149 kr. i 2021 til 262.226 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 406 | 821 | 697 | 380 | 262 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 622 | 821 | 766 | 608 | 493 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 941 | 1.064 | 932 | 704 | 625 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 675.631 kr. i 2021 til 438.702 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 676 | 778 | 724 | 538 | 439 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 254.839 kr. i 2021 til 186.051 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 255 | 279 | 208 | 166 | 186 | +12 % | |
| Passiver i alt | 941 | 1.064 | 932 | 704 | 625 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København