God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Southamptongade 4, 2150 Nordhavn · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,9 % | 0,7 % | 0,9 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 166,7 % | 8,6 % | 0,6 % | 2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 37,1 % | 34,6 % | 45 % | 41 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,5 % | 2 % | 1,9 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 37,1 % | 34,6 % | 45 % | 41 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 62,9 % | 65,4 % | 55 % | 59 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 166,7 % | 8,6 % | 0,6 % | 2,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -109.485 kr. i 2021 til -184.157 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -109 | -128 | -159 | -168 | -184 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.333.621 kr. i 2021 til 3.203.713 kr. i 2025 (+140 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.334 | 1.497 | 1.601 | 1.829 | 3.204 | +75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.039.439 kr. i 2021 til 2.316.033 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.039 | 1.167 | 945 | 1.243 | 2.316 | +86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 117.514 | 124.808 | 137.109 | 145.989 | 165.832 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 117.514 | 124.808 | 137.109 | 145.989 | 165.832 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 255.438 kr. i 2021 til 34.266 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 491 | 49 | 7 | 34 | +402 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 665 | 491 | 49 | 7 | 34 | +402 % | |
| Aktiver i alt | 118.178 | 125.299 | 137.158 | 145.996 | 165.866 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 45.353.040 kr. i 2021 til 68.024.021 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45.353 | 46.520 | 47.465 | 65.708 | 68.024 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 72.595.902 kr. i 2021 til 96.237.524 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 72.596 | 78.484 | 89.121 | 79.073 | 96.238 | +22 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 229.161 kr. i 2021 til 1.604.595 kr. i 2025 (+600 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 295 | 572 | 1.215 | 1.605 | +32 % | |
| Passiver i alt | 118.178 | 125.299 | 137.158 | 145.996 | 165.866 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nordhavn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København