Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frejasvej 123, 7620 Lemvig · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8,3 % | 49 % | 44,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 15,5 % | 25,9 % | 84,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 8,9 % | 58,2 % | 66,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -93,1 % | 84,1 % | 66,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 8,9 % | 58,2 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 91,1 % | 41,8 % | 33,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,5 % | 25,9 % | 84,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.170 kr. i 2023 til -9.125 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -9 | -9 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -19.280 kr. i 2023 til 122.648 kr. i 2025 (+736 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | 110 | 123 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -19.280 kr. i 2023 til 122.648 kr. i 2025 (+736 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | 110 | 123 | +12 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 32.803 kr. i 2023 til 77.873 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 24 | 78 | +222 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33 | 24 | 78 | +222 % | |
| Aktiver i alt | 232 | 224 | 277 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 20.720 kr. i 2023 til 185.429 kr. i 2025 (+795 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 130 | 185 | +42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 211.696 kr. i 2023 til 92.057 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 94 | 92 | −2 % | |
| Passiver i alt | 232 | 224 | 277 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lemvig — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lemvig