God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nyrupvej 30, 9600 Aars · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -7,1 % | 2,2 % | 4,9 % | 3,9 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 74,3 % | 83 % | 100,1 % | 101,2 % | 79,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 19,9 % | 23,3 % | 27,2 % | 32,4 % | 39,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -35,9 % | 9,5 % | 18 % | 12,1 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 195.588 kr. | 910.319 kr. | 1.360.641 kr. | 970.941 kr. | 1.355.545 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 19,9 % | 23,3 % | 27,2 % | 32,4 % | 39,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 80,1 % | 76,7 % | 72,8 % | 67,6 % | 60,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | — | — | 27,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.030.517 kr. i 2022 til 4.685.030 kr. i 2026 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.031 | 3.773 | 3.796 | 4.023 | 4.685 | +16 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.834.929 kr. i 2022 til 3.329.485 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.835 | 2.862 | 2.435 | 3.052 | 3.329 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -438.146 kr. i 2022 til 995.753 kr. i 2026 (+327 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -438 | 390 | 672 | 542 | 996 | +84 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -599.045 kr. i 2022 til 800.429 kr. i 2026 (+234 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -599 | 159 | 432 | 331 | 800 | +142 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -493.766 kr. i 2022 til 623.765 kr. i 2026 (+226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -494 | 143 | 334 | 256 | 624 | +144 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.201 | 4.669 | 4.619 | 4.309 | 4.846 | +12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.232 | 4.700 | 4.650 | 4.340 | 4.877 | +12 % | |
| Varebeholdninger | 668 | 403 | 418 | 457 | 428 | −6 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 727.914 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | – | 728 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.689 | 1.811 | 2.152 | 2.169 | 2.113 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 6.921 | 6.511 | 6.802 | 6.509 | 6.990 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.374.630 kr. i 2022 til 2.731.494 kr. i 2026 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.375 | 1.518 | 1.852 | 2.108 | 2.731 | +30 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.144.798 kr. i 2022 til 1.116.625 kr. i 2026 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.145 | 2.593 | 2.503 | 1.883 | 1.117 | −41 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.273.914 kr. i 2022 til 2.665.661 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.274 | 2.181 | 2.150 | 2.144 | 2.666 | +24 % | |
| Passiver i alt | 6.921 | 6.511 | 6.802 | 6.509 | 6.990 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 7 kr. i 2022 til 6 kr. i 2026 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 5 | 5 | 6 | +20 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands