Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørrisvej 5, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,6 % | 16,5 % | 41,6 % | 26,3 % | 12,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,1 % | 99 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,9 % | 16,7 % | 41,8 % | 26,4 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,1 % | 99 % | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,9 % | 1 % | 0,5 % | 0,4 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 241,6 % | 156,4 % | 22,6 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -6.795 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -7 | -6 | -6 | -7 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 68.306 kr. i 2021 til 134.072 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 68 | 86 | 328 | 261 | 134 | −49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 68.306 kr. i 2021 til 133.416 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 68 | 86 | 328 | 261 | 133 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 269 | 358 | 481 | 438 | 215 | −51 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 269 | 358 | 481 | 438 | 215 | −51 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 19.963 kr. i 2021 til 226.125 kr. i 2025 (+1033 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 8 | 1 | 540 | 226 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 168 | 162 | 308 | 552 | 849 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 437 | 519 | 789 | 991 | 1.064 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 428.366 kr. i 2021 til 1.059.439 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 428 | 514 | 785 | 987 | 1.059 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.264 kr. i 2021 til 3.750 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 5 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 437 | 519 | 789 | 991 | 1.064 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg