Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tallerupvej 15, 5690 Tommerup · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -4,9 % | 2,9 % | 2 % | 5,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 334,1 % | 306,5 % | 306,4 % | 275,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94 % | 94,1 % | 94,4 % | 93,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -5,2 % | 3,1 % | 2,1 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94 % | 94,1 % | 94,4 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6 % | 5,9 % | 5,6 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,2 % | 0,1 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -178.316 kr. i 2022 til -254.189 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -178 | -225 | -204 | -198 | -254 | −29 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -214.074 kr. i 2022 til -254.189 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -214 | -225 | -635 | -606 | -254 | +58 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 41.907.904 kr. i 2022 til 26.559.970 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41.908 | -21.279 | 13.069 | 9.178 | 26.560 | +189 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 41.644.823 kr. i 2022 til 26.329.300 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41.645 | -21.477 | 13.066 | 9.049 | 26.329 | +191 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 342.744 | 361.595 | 371.851 | 381.858 | 407.666 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 342.744 | 361.595 | 371.851 | 381.858 | 407.666 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 54.519 kr. i 2022 til 2.188 kr. i 2026 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 287 | 39 | 4 | 2 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77.719 | 79.892 | 81.793 | 78.898 | 82.751 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 420.462 | 441.487 | 453.643 | 460.756 | 490.416 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 397.701.417 kr. i 2022 til 460.332.271 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 397.701 | 414.888 | 426.954 | 435.003 | 460.332 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.965.052 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.965 | 2.687 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.795.858 kr. i 2022 til 30.083.973 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18.796 | 23.912 | 26.689 | 25.753 | 30.084 | +17 % | |
| Passiver i alt | 420.462 | 441.487 | 453.643 | 460.756 | 490.416 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tommerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens