Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Realskolevej 2B, 8850 Bjerringbro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,7 % | 15,5 % | 9,1 % | 14,5 % | 12,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,6 % | 7,5 % | 4,6 % | 2,9 % | 1,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 97,6 % | 96,8 % | 96 % | 95,6 % | 94,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15 % | 16 % | 9,5 % | 15,2 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,6 % | 96,8 % | 96 % | 95,6 % | 94,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,4 % | 3,2 % | 4 % | 4,4 % | 5,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,6 % | 7,5 % | 4,6 % | 2,9 % | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.525 kr. i 2021 til -8.693 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -5 | -9 | −69 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 53.351 kr. i 2021 til 81.034 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 68 | 44 | 83 | 81 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 363 | 436 | 486 | 575 | 666 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 363 | 436 | 486 | 575 | 666 | +16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.205 kr. i 2021 til 679 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 364 | 437 | 486 | 576 | 667 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 355.058 kr. i 2021 til 631.447 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 355 | 423 | 467 | 550 | 631 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.831 kr. i 2021 til 35.610 kr. i 2025 (+303 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 14 | 20 | 26 | 36 | +39 % | |
| Passiver i alt | 364 | 437 | 486 | 576 | 667 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjerringbro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg