Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Snekkerstenvej 33, 9270 Klarup · Tagdækningsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,4 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 43,8 % | 17,3 % | 16,5 % | 30,5 % | 24,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 449,5 % | 193,2 % | 184,6 % | 145,8 % | 138,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 67,4 % | 42,8 % | 47,1 % | 46,1 % | 37,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 65,1 % | 40,5 % | 35 % | 66,2 % | 64,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 176.627 kr. | 717.145 kr. | 762.404 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,4 % | 42,8 % | 47,1 % | 46,1 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,6 % | 57,2 % | 52,9 % | 53,9 % | 62,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 52,7 % | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.388.587 kr. i 2021 til 2.891.019 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.389 | 1.199 | 1.474 | 2.525 | 2.891 | +14 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 800.278 kr. i 2021 til 2.128.615 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 800 | 980 | 1.297 | 1.808 | 2.129 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 588.309 kr. i 2021 til 620.248 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 588 | 218 | 168 | 661 | 620 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 605.210 kr. i 2021 til 608.684 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 605 | 233 | 173 | 660 | 609 | −8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 481.416 kr. i 2021 til 463.685 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 481 | 177 | 141 | 496 | 464 | −7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 79 | 586 | 503 | −14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 79 | 586 | 503 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 197 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 128.713 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.098 | 1.021 | 777 | 1.040 | 1.403 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 1.098 | 1.021 | 856 | 1.626 | 1.906 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 739.695 kr. i 2021 til 722.584 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 740 | 437 | 403 | 749 | 723 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 114.083 kr. i 2021 til 148.023 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | 56 | 32 | 135 | 148 | +10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 244.253 kr. i 2021 til 1.009.902 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 244 | 528 | 421 | 713 | 1.010 | +42 % | |
| Passiver i alt | 1.098 | 1.021 | 856 | 1.626 | 1.906 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Klarup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg