Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Torvet 7, 9700 Brønderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3 % | 3,9 % | -0,9 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 87,6 % | 89,2 % | 88,7 % | 79,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 86,5 % | 84,4 % | 83,5 % | 74,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,5 % | 4,6 % | -1,1 % | 12 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,5 % | 84,4 % | 83,5 % | 74,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,5 % | 15,6 % | 16,5 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 18,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.150 kr. i 2021 til -17.873 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -15 | -1 | -16 | -18 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -15.000 kr. i 2022 til -17.873 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -15 | -1 | -16 | -18 | −13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 547.912 kr. i 2022 til 1.998.778 kr. i 2025 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 548 | 788 | -179 | 1.999 | +1217 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.275.941 kr. i 2021 til 2.266.182 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.276 | 551 | 776 | -175 | 2.266 | +1392 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 16.273 | 17.073 | 16.932 | 20.155 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.516 | 16.273 | 17.073 | 16.932 | 20.155 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra -13 kr. i 2021 til 1.225.049 kr. i 2025 (+9423554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | 0 | 1 | 0 | 1.225 | +282169 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.149 | 2.184 | 2.754 | 2.897 | 5.181 | +79 % | |
| Aktiver i alt | 16.665 | 18.457 | 19.827 | 19.829 | 25.336 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.303.044 kr. i 2021 til 18.829.986 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.303 | 15.963 | 16.739 | 16.564 | 18.830 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.362.001 kr. i 2021 til 6.505.635 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.362 | 2.493 | 3.087 | 3.265 | 6.506 | +99 % | |
| Passiver i alt | 16.665 | 18.457 | 19.827 | 19.829 | 25.336 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev