Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hornebyvej 30A, 3100 Hornbæk · Detailhandel med andre nye varer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -4,4 | -3,3 | 0,5 | 0,6 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -7,8 % | -14,2 % | -2,1 % | -1,5 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 104,3 % | 114,9 % | 391,1 % | 307,2 % | 281,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 1,8 % | -12,5 % | -15,1 % | -16,5 % | -10,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -425,7 % | 114,1 % | 13,6 % | 9,4 % | -41,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -72.395 kr. | -120.666 kr. | 2.746 kr. | 7.162 kr. | 62.687 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,8 % | -12,5 % | -15,1 % | -16,5 % | -10,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,2 % | 112,5 % | 115,1 % | 116,5 % | 110,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23,9 % | 46,1 % | 63,3 % | 108,1 % | 171,9 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -65.686 kr. i 2021 til 71.987 kr. i 2025 (+210 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -66 | -109 | 18 | 22 | 72 | +222 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.709 kr. i 2021 til 9.300 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 12 | 15 | 15 | 9 | −39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -80.774 kr. i 2021 til 42.190 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -81 | -141 | -18 | -13 | 42 | +416 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -84.073 kr. i 2021 til 42.106 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -84 | -143 | -18 | -13 | 42 | +412 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -67.485 kr. i 2021 til 42.106 kr. i 2025 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -67 | -128 | -18 | -13 | 42 | +412 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 699 | 679 | 658 | 638 | 617 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 699 | 679 | 658 | 638 | 617 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 81 | 125 | 167 | 147 | 129 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 37.008 kr. i 2021 til 209.737 kr. i 2025 (+467 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 89 | 33 | 83 | 210 | +153 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 161 | 223 | 204 | 235 | 343 | +46 % | |
| Aktiver i alt | 860 | 902 | 862 | 873 | 960 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.851 kr. i 2021 til -101.614 kr. i 2025 (−741 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | -112 | -130 | -144 | -102 | +29 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 675.000 kr. i 2021 til 940.000 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 675 | 820 | 940 | 940 | 940 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 154.623 kr. i 2021 til 121.988 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 155 | 194 | 52 | 77 | 122 | +59 % | |
| Passiver i alt | 860 | 902 | 862 | 873 | 960 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør