Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ryesgade 3F, 2200 København N · Markedsanalyse og offentlig meningsmåling
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,8 % | 2,2 % | -1,3 % | 0,7 % | -0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 124 % | 137 % | 132,1 % | 142,5 % | 148,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 19,4 % | 27 % | 24,3 % | 29,8 % | 32,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,1 % | 8,3 % | -5,2 % | 2,3 % | -1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 19,4 % | 27 % | 24,3 % | 29,8 % | 32,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 80,6 % | 73 % | 75,7 % | 70,2 % | 67,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 31,5 % | 100,1 % | 92,4 % | 142,1 % | 143,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 263.460 kr. i 2021 til -2.824 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 263 | 32 | 2 | 49 | -3 | −106 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 248.452 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 248 | 1 | 0 | 44 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 5.194 kr. i 2024 til -2.824 kr. i 2025 (−154 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 5 | -3 | −154 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.465 kr. i 2021 til -2.824 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 30 | 3 | 6 | -3 | −145 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 10.551 kr. i 2021 til -2.733 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 23 | -14 | 6 | -3 | −144 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 341.191 kr. i 2021 til 808.459 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 341 | 768 | 778 | 923 | 808 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.345 | 1.051 | 1.112 | 926 | 836 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 1.345 | 1.051 | 1.112 | 926 | 836 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 260.403 kr. i 2021 til 273.464 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 260 | 284 | 270 | 276 | 273 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.084.488 kr. i 2021 til 562.873 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.084 | 767 | 842 | 650 | 563 | −13 % | |
| Passiver i alt | 1.345 | 1.051 | 1.112 | 926 | 836 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København