Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørregade 17, 6640 Lunderskov · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 26,5 % | 14,7 % | 4,3 % | -2,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 196,3 % | 133 % | 72,5 % | 53,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 49,1 % | 26,9 % | 28,2 % | 36,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 53,9 % | 54,7 % | 15,3 % | -6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 144.079 kr. | 92.456 kr. | 18 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 49,1 % | 26,9 % | 28,2 % | 36,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50,9 % | 73,1 % | 71,8 % | 63,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,2 % | 66,8 % | 40,6 % | 43,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 553.387 kr. i 2022 til 357.485 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 553 | 731 | 860 | 357 | −58 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 492.898 kr. i 2022 til 357.467 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 493 | 587 | 767 | 357 | −53 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 60.489 kr. i 2022 til -2.044 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 135 | 67 | -2 | −103 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 60.331 kr. i 2022 til -13.402 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 134 | 48 | -13 | −128 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 46.823 kr. i 2022 til -13.402 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 47 | 105 | 35 | -13 | −139 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 20 | 384 | 383 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 20 | 384 | 383 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.975 kr. i 2022 til 157.248 kr. i 2025 (+1333 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 347 | 234 | 157 | −33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 177 | 691 | 416 | 195 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 177 | 711 | 801 | 578 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 86.823 kr. i 2022 til 212.769 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 192 | 226 | 213 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 90.151 kr. i 2022 til 364.979 kr. i 2025 (+305 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 520 | 574 | 365 | −36 % | |
| Passiver i alt | 177 | 711 | 801 | 578 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lunderskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding