Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kalkbrænderiløbskaj 8, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,3 % | -1,9 % | -54,7 % | -54,7 % | 1,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,7 % | 226,9 % | 214,3 % | 177,7 % | 187,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -2,6 % | -3,2 % | -59,5 % | -143,1 % | -130,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 127,3 % | 59,5 % | 91,9 % | 38,2 % | -1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -2,6 % | -3,2 % | -59,5 % | -143,1 % | -130,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 102,6 % | 103,2 % | 159,5 % | 243,1 % | 230,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,7 % | 0,4 % | 0 % | 0 % | 17,7 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -21.159 kr. i 2021 til -40.446 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -60 | -38 | -45 | -40 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -191.232 kr. i 2021 til -220.899 kr. i 2022 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -191 | -221 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -191.232 kr. i 2021 til 107.317 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -191 | -221 | -4.201 | -2.830 | 107 | +104 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.758 | 6.758 | 2.892 | 1.004 | 1.004 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.758 | 6.758 | 2.892 | 1.004 | 1.004 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 47.378 kr. i 2021 til 434.071 kr. i 2025 (+816 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 9 | 0 | 1 | 434 | +86368 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 47 | 4.774 | 4.787 | 4.169 | 4.603 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 5.805 | 11.532 | 7.679 | 5.173 | 5.607 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -150.243 kr. i 2021 til -7.295.018 kr. i 2025 (−4755 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -150 | -371 | -4.572 | -7.402 | -7.295 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 5.468.622 kr. i 2021 til 10.447.987 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.469 | 9.798 | 10.018 | 10.229 | 10.448 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 486.621 kr. i 2021 til 2.453.980 kr. i 2025 (+404 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 2.104 | 2.234 | 2.346 | 2.454 | +5 % | |
| Passiver i alt | 5.805 | 11.532 | 7.679 | 5.173 | 5.607 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København