Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Dørup Gade 4, 8362 Hørning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -6,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 74,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 39,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -17,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 39,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 60,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 74,4 % | Ingen vurdering |
Udviklingen vises, når der er mindst to beregnede regnskabsår.
kun én periode med egenkapital; neutral retention anvendt
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.750 kr. i 2022 til -3.125 kr. i 2023 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -7 | -3 | +54 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -11.840 kr. i 2021 til -14.846 kr. i 2023 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -11 | -15 | −34 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 117 | 115 | 118 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 117 | 115 | 118 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 256.698 kr. i 2021 til 95.770 kr. i 2023 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 257 | 246 | 96 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 257 | 246 | 96 | −61 % | |
| Aktiver i alt | 374 | 361 | 214 | −41 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 111.342 kr. i 2021 til 85.397 kr. i 2023 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 100 | 85 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 262.287 kr. i 2021 til 128.678 kr. i 2023 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 262 | 260 | 129 | −51 % | |
| Passiver i alt | 374 | 361 | 214 | −41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg