Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jupitervej 2, 7000 Fredericia · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -7 % | 3,4 % | 12,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 117,9 % | 101,1 % | 61,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 17,9 % | 19,4 % | 27,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -39 % | 17,7 % | 45 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 17,9 % | 19,4 % | 27,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 82,1 % | 80,6 % | 72,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.494.811 kr. i 2021 til 9.610.605 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.495 | 7.909 | 7.803 | 7.693 | 9.611 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.145.375 kr. i 2021 til 35.534.801 kr. i 2025 (+757 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.145 | 23.767 | -14.997 | 9.500 | 35.535 | +274 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.710.002 kr. i 2021 til 34.034.061 kr. i 2025 (+817 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.710 | 22.093 | -16.315 | 8.160 | 34.034 | +317 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.893.802 kr. i 2021 til 26.546.567 kr. i 2025 (+817 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.894 | 17.232 | -12.726 | 6.365 | 26.547 | +317 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 185.888 | 201.800 | 179.000 | 181.500 | 207.600 | +14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 185.888 | 201.800 | 179.000 | 181.500 | 207.600 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.827.457 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.827 | 500 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.852 | 3.028 | 3.427 | 3.624 | 4.826 | +33 % | |
| Aktiver i alt | 188.741 | 204.828 | 182.427 | 185.124 | 212.426 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 35.120.187 kr. i 2021 til 59.038.559 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35.120 | 49.353 | 32.627 | 35.992 | 59.039 | +64 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 142.160.081 kr. i 2021 til 129.082.407 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 142.160 | 139.418 | 137.022 | 134.838 | 129.082 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.798.504 kr. i 2021 til 7.895.212 kr. i 2025 (+182 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.799 | 3.907 | 2.907 | 3.585 | 7.895 | +120 % | |
| Passiver i alt | 188.741 | 204.828 | 182.427 | 185.124 | 212.426 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia