Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tørvedalsvej 8, 8920 Randers NV · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -5,7 % | 27,2 % | 56,8 % | 14,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 39,2 % | 21,5 % | 59,1 % | 189,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 67,8 % | 62,9 % | 78,9 % | 88,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -8,4 % | 43,2 % | 72 % | 16,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 67,8 % | 62,9 % | 78,9 % | 88,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 32,2 % | 37,1 % | 21,1 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 63,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.448 kr. i 2021 til -13.360 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -13 | -10 | -10 | -13 | −32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.448 kr. i 2021 til -13.360 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -13 | -10 | -10 | -13 | −32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 142.025 kr. i 2021 til 302.154 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | -43 | 249 | 1.195 | 302 | −75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 185.286 kr. i 2021 til 301.076 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 185 | -38 | 253 | 1.193 | 301 | −75 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 720 | 580 | 858 | 1.838 | 1.967 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 720 | 580 | 858 | 1.838 | 1.967 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 29 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 42 | 84 | 74 | 262 | 87 | −67 % | |
| Aktiver i alt | 762 | 664 | 932 | 2.100 | 2.054 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 602.842 kr. i 2021 til 1.822.904 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 603 | 450 | 586 | 1.657 | 1.823 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 185 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 158.773 kr. i 2021 til 45.871 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 159 | 213 | 346 | 443 | 46 | −90 % | |
| Passiver i alt | 762 | 664 | 932 | 2.100 | 2.054 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers