Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Store Torvegade 20, 3700 Rønne · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,1 | 2,4 | 1,6 | 1,5 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5 % | 26 % | 17,8 % | 11,6 % | -6,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 24,4 % | 20,2 % | 31,6 % | 29,9 % | 17,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 18,3 % | 41,7 % | 53,4 % | 61,7 % | 53,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,2 % | 62,4 % | 33,3 % | 18,8 % | -11,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 454.069 kr. | 1.460.115 kr. | 976.858 kr. | — | -97.223 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 18,3 % | 41,7 % | 53,4 % | 61,7 % | 53,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,7 % | 58,3 % | 46,6 % | 38,3 % | 46,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,3 % | 10,8 % | 22,8 % | 21,5 % | 6,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 661.910 kr. i 2021 til 1.245.903 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 662 | 2.128 | 2.179 | 1.638 | 1.246 | −24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 207.841 kr. i 2021 til 1.343.126 kr. i 2025 (+546 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 208 | 667 | 1.202 | 988 | 1.343 | +36 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 345.072 kr. i 2021 til -199.053 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 345 | 1.250 | 851 | – | -199 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 189.749 kr. i 2021 til -246.578 kr. i 2025 (−230 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 1.151 | 800 | 498 | -247 | −150 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 147.882 kr. i 2021 til -194.011 kr. i 2025 (−231 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | 902 | 622 | 385 | -194 | −150 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.738 | 3.137 | 3.011 | 2.967 | 2.865 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 1 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.738 | 3.137 | 3.011 | 2.967 | 2.867 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 32 | 59 | 11 | 17 | 19 | +11 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 147.152 kr. i 2021 til 94.656 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 176 | 349 | 257 | 95 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 236 | 330 | 485 | 358 | 247 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 2.974 | 3.467 | 3.497 | 3.325 | 3.114 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 542.773 kr. i 2021 til 1.657.586 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 543 | 1.444 | 1.867 | 2.052 | 1.658 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.430.869 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.431 | 314 | 22 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 964.274 kr. i 2021 til 1.377.772 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 964 | 1.633 | 1.534 | 1.197 | 1.378 | +15 % | |
| Passiver i alt | 2.974 | 3.467 | 3.497 | 3.325 | 3.114 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune