God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Klostervej 82, 6950 Ringkøbing · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,1 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 24,9 % | 8,7 % | 7,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 22 % | 24,5 % | 2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 66,5 % | 75,8 % | 73,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 37,5 % | 11,4 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.161 kr. | 49.005 kr. | 22.404 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 66,5 % | 75,8 % | 73,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 33,5 % | 24,2 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.975 kr. i 2021 til 22.404 kr. i 2024 (+287 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -1 | 49 | 22 | −54 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.975 kr. i 2021 til 684 kr. i 2024 (+106 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -19 | 6 | 1 | −88 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 128.690 kr. i 2021 til 189.117 kr. i 2024 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 129 | 623 | 210 | 189 | −10 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 100.218 kr. i 2021 til 141.495 kr. i 2024 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 486 | 152 | 141 | −7 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 778 | 735 | 713 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.214 | 1.071 | 960 | 1.116 | +16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.214 | 1.849 | 1.694 | 1.829 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 47 | 100 | 61 | 7 | −89 % | |
| Aktiver i alt | 1.261 | 1.949 | 1.755 | 1.836 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 924.151 kr. i 2021 til 1.349.747 kr. i 2024 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 924 | 1.296 | 1.330 | 1.350 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 115.152 kr. i 2021 til 332.634 kr. i 2024 (+189 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | 454 | 248 | 333 | +34 % | |
| Passiver i alt | 1.261 | 1.949 | 1.755 | 1.836 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringkøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern