Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Smedeland 6, 2600 Glostrup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,3 % | 5,7 % | -3 % | 1,9 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 117 % | 90,8 % | 73,4 % | 60,4 % | 64,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 22,2 % | 28,6 % | 27,8 % | 29,9 % | 32,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,7 % | 20 % | -10,8 % | 6,2 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 22,2 % | 28,6 % | 27,8 % | 29,9 % | 32,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 77,8 % | 71,4 % | 72,2 % | 70,1 % | 67,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 99,4 % | 75 % | 70,7 % | 55,9 % | 60,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 416.948 kr. i 2021 til 557.986 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 417 | 459 | 428 | 525 | 558 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 616.948 kr. i 2021 til 657.986 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 617 | 259 | -272 | 428 | 658 | +54 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 530.824 kr. i 2021 til 399.204 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 531 | 899 | -436 | 270 | 399 | +48 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 414.009 kr. i 2021 til 311.299 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 414 | 701 | -341 | 210 | 311 | +48 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11.900 | 11.700 | 11.000 | 11.000 | 11.100 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.900 | 11.700 | 11.000 | 11.000 | 11.100 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 653.433 kr. i 2021 til 387.518 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 653 | 497 | 393 | 300 | 388 | +29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 769 | 602 | 408 | 324 | 416 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 12.669 | 12.302 | 11.408 | 11.324 | 11.516 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.811.863 kr. i 2021 til 3.692.901 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.812 | 3.513 | 3.171 | 3.382 | 3.693 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.039.295 kr. i 2021 til 6.102.563 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.039 | 6.985 | 6.664 | 6.377 | 6.103 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 657.639 kr. i 2021 til 643.757 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 658 | 663 | 556 | 536 | 644 | +20 % | |
| Passiver i alt | 12.669 | 12.302 | 11.408 | 11.324 | 11.516 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund