God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Traps Allé 13, 2500 Valby · Undervisning på erhvervsfaglige skoler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1,1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1,2 % | 4,5 % | 0,9 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 310,8 % | 217,2 % | 201 % | 217,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 70,2 % | 55,6 % | 52,2 % | 55,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,7 % | 8,2 % | 1,7 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 10.127 kr. | 123.197 kr. | 20.328 kr. | 70.265 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 70,2 % | 55,6 % | 52,2 % | 55,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 29,8 % | 44,4 % | 47,8 % | 44,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,4 % | 7,6 % | 8,9 % | 16,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.898.466 kr. i 2022 til 1.381.920 kr. i 2026 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.898 | 1.494 | 1.985 | 1.283 | 1.382 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.853.533 kr. i 2022 til 1.211.655 kr. i 2026 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.854 | 1.484 | 1.862 | 1.263 | 1.212 | −4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 13.270 kr. i 2022 til 70.265 kr. i 2026 (+430 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 7 | 120 | 17 | 70 | +317 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 27.558 kr. i 2022 til 73.679 kr. i 2026 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 25 | 136 | 29 | 74 | +155 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 21.088 kr. i 2022 til 57.053 kr. i 2026 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 20 | 105 | 22 | 57 | +156 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10 | 7 | 3 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 119 | 130 | 132 | 135 | 137 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 129 | 137 | 136 | 135 | 137 | +2 % | |
| Varebeholdninger | 164 | 160 | 157 | 157 | 57 | −64 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 339.105 kr. i 2022 til 171.935 kr. i 2026 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 339 | 42 | 77 | 105 | 172 | +64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.549 | 2.184 | 2.377 | 2.329 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.801 | 1.686 | 2.319 | 2.512 | 2.466 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.163.857 kr. i 2022 til 1.368.095 kr. i 2026 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.164 | 1.183 | 1.289 | 1.311 | 1.368 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 31.470 kr. i 2022 til 12.517 kr. i 2026 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 4 | 14 | 6 | 13 | +120 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 605.681 kr. i 2022 til 1.069.330 kr. i 2026 (+77 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 606 | 498 | 1.005 | 1.183 | 1.069 | −10 % | |
| Passiver i alt | 1.801 | 1.686 | 2.319 | 2.512 | 2.466 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | +50 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København