Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helligkorsvej 47, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 167,4 % | 105,5 % | 20,2 % | 25,6 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 267,4 % | — | >999 % | >999 % | 608 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 11,1 % | 99,5 % | 99,5 % | 97,9 % | 94,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | >999 % | 106 % | 20,3 % | 26,1 % | -0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,1 % | 99,5 % | 99,5 % | 97,9 % | 94,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,9 % | 0,5 % | 0,5 % | 2,1 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 267,4 % | 385,3 % | >999 % | 105,7 % | 107,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.508 kr. i 2021 til -17.504 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -19 | -7 | -10 | -18 | −69 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -18.749 kr. i 2022 til -10.358 kr. i 2024 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -19 | -7 | -10 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 581.225 kr. i 2021 til -9.657 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 581 | 1.338 | 292 | 513 | -10 | −102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 581.225 kr. i 2021 til -9.657 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 581 | 1.338 | 292 | 482 | -10 | −102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 329 | 273 | 273 | 1.123 | 1.123 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 329 | 273 | 273 | 1.123 | 1.123 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 18.045 kr. i 2021 til 107.638 kr. i 2025 (+496 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 26 | 197 | 41 | 108 | +163 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18 | – | 1.171 | 759 | 611 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 347 | 1.269 | 1.443 | 1.881 | 1.733 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 38.382 kr. i 2021 til 1.632.980 kr. i 2025 (+4155 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 1.262 | 1.436 | 1.843 | 1.633 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | 302 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.749 kr. i 2021 til 100.464 kr. i 2025 (+1389 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 7 | 39 | 100 | +160 % | |
| Passiver i alt | 347 | 1.269 | 1.443 | 1.881 | 1.733 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde