Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandbjerg 4A, 2960 Rungsted Kyst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,1 % | -145,8 % | -58,9 % | 39,2 % | 42,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 98,1 % | 97,3 % | 95,8 % | 95 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,1 % | -149,8 % | -61,5 % | 41,3 % | 42,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,1 % | 97,3 % | 95,8 % | 95 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,9 % | 2,7 % | 4,2 % | 5 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 580,6 % | >999 % | 543,7 % | 30,5 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -4.616 kr. i 2024. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | -0 | -5 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 144.248 kr. i 2021 til 70.122 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | -135 | -34 | 37 | 70 | +88 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 144.248 kr. i 2021 til 70.122 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | -135 | -34 | 39 | 70 | +78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 33 | 0 | 38 | 137 | +263 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 33 | 0 | 38 | 137 | +263 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 31.742 kr. i 2021 til 3.869 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 60 | 13 | 2 | 4 | +155 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 262 | 60 | 58 | 62 | 28 | −56 % | |
| Aktiver i alt | 288 | 93 | 58 | 100 | 165 | +65 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 282.183 kr. i 2021 til 165.188 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 282 | 90 | 56 | 95 | 165 | +73 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.467 kr. i 2021 til 4.965 kr. i 2024 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 2 | 2 | 5 | – | – | |
| Passiver i alt | 288 | 93 | 58 | 100 | 165 | +65 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rungsted Kyst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm