Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tranevænget 12, 4760 Vordingborg · Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,5 % | 1,9 % | -0,8 % | -3,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 725,5 % | 598,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 92,4 % | 93,9 % | 88,3 % | 85,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,6 % | 2 % | -0,9 % | -4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 92,4 % | 93,9 % | 88,3 % | 85,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 7,6 % | 6,1 % | 11,7 % | 14,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 725,5 % | 560,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.363 kr. i 2022 til -7.100 kr. i 2026 (−400 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | -5 | -5 | -6 | -7 | −29 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 2 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.276 kr. i 2022 til -87.295 kr. i 2026 (−2765 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 44 | 54 | -21 | -87 | −315 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.276 kr. i 2022 til -87.295 kr. i 2026 (−2765 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 42 | 51 | -21 | -87 | −315 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 357 | 388 | 427 | 407 | 323 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 357 | 388 | 427 | 407 | 323 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.384.639 kr. i 2022 til 2.108.706 kr. i 2026 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.385 | 2.271 | 2.171 | 2.338 | 2.109 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.540 | 2.402 | 2.309 | 2.338 | 2.254 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.897 | 2.790 | 2.736 | 2.745 | 2.576 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.591.487 kr. i 2022 til 2.200.116 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.591 | 2.576 | 2.568 | 2.422 | 2.200 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 305.905 kr. i 2022 til 376.334 kr. i 2026 (+23 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 213 | 167 | 322 | 376 | +17 % | |
| Passiver i alt | 2.897 | 2.790 | 2.736 | 2.745 | 2.576 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vordingborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg