Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mejlbyvej 18, 6660 Lintrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,6 % | -9,5 % | 24,7 % | 14,5 % | -2,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 271,6 % | 251,1 % | 261,2 % | 906,3 % | 809,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,3 % | 67,2 % | 72,5 % | 90,1 % | 89,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,3 % | -14,1 % | 34 % | 16,1 % | -3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 861.938 kr. | -911.607 kr. | 947.056 kr. | 1.570.434 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,3 % | 67,2 % | 72,5 % | 90,1 % | 89,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,7 % | 32,8 % | 27,5 % | 9,9 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 1,8 % | 1,1 % | 5,3 % | 31,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 861.938 kr. i 2021 til -261.245 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 862 | -912 | 947 | 1.570 | -261 | −117 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 861.938 kr. i 2021 til -261.245 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 862 | -912 | 947 | 1.570 | -261 | −117 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 918.299 kr. i 2021 til -234.290 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 918 | -632 | 2.335 | 1.622 | -234 | −114 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 735.281 kr. i 2021 til -240.666 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 735 | -638 | 2.329 | 1.310 | -241 | −118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 847 | 1.179 | 2.667 | 956 | 1.023 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 847 | 1.179 | 2.667 | 956 | 1.023 | +7 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 412 kr. i 2021 til 303.734 kr. i 2025 (+73622 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 39 | 29 | 48 | 304 | +538 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.811 | 5.542 | 6.765 | 8.089 | 7.859 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 7.659 | 6.720 | 9.432 | 9.044 | 8.882 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.151.140 kr. i 2021 til 7.911.283 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.151 | 4.513 | 6.842 | 8.152 | 7.911 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.507.523 kr. i 2021 til 971.059 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.508 | 2.207 | 2.590 | 893 | 971 | +9 % | |
| Passiver i alt | 7.659 | 6.720 | 9.432 | 9.044 | 8.882 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lintrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.