Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gammel Hastrupvej 8, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,1 % | 27,4 % | -0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 797,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 99,6 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2,1 % | 27,5 % | -0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 99,6 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 0,4 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 17,7 % | 62,7 % | 3,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.275 kr. i 2021 til -19.067 kr. i 2025 (−204 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -21 | -20 | -21 | -19 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.275 kr. i 2021 til -19.067 kr. i 2025 (−204 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -21 | -20 | -21 | -19 | +8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.758.242 kr. i 2021 til -44.146 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.758 | 785 | 235 | 4.299 | -44 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.713.538 kr. i 2021 til -44.146 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.714 | 785 | 233 | 4.251 | -44 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.696 | 7.696 | 7.696 | 14.512 | 14.512 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.696 | 7.696 | 7.696 | 14.512 | 14.512 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 74.173 kr. i 2021 til 3.481 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 112 | 3 | 13 | 3 | −72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.687 | 3.392 | 3.570 | 994 | 873 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 10.383 | 11.088 | 11.267 | 15.506 | 15.385 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.344.585 kr. i 2021 til 15.275.219 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.345 | 11.073 | 11.249 | 15.441 | 15.275 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 44.119 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 44 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 38.484 kr. i 2021 til 109.474 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 15 | 17 | 20 | 109 | +444 % | |
| Passiver i alt | 10.383 | 11.088 | 11.267 | 15.506 | 15.385 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.