Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nr Onsildvej 4, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -20,1 % | 9,8 % | 9,2 % | 8,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 780,4 % | 18,2 % | 72,9 % | 61,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -13,4 % | -1,3 % | 8,1 % | 17 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 150,4 % | -781,5 % | 113,4 % | 51,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -13,4 % | -1,3 % | 8,1 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 113,4 % | 101,3 % | 91,9 % | 83 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,4 % | 18,2 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.702 kr. i 2021 til -8.312 kr. i 2025 (−325 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 14 | 8 | -8 | -8 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 4 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.712 kr. i 2021 til -515.902 kr. i 2022 (−19123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | -516 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.115 kr. i 2021 til 310.160 kr. i 2025 (+14565 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | -516 | 304 | 329 | 310 | −6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 3.027 | 3.027 | 3.027 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 3.027 | 3.027 | 3.027 | 0 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 801 kr. i 2021 til 445 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 15 | 72 | 0 | 0 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 2.564 | 72 | 550 | 500 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 353 | 2.564 | 3.099 | 3.577 | 3.527 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 172.772 kr. i 2021 til 600.715 kr. i 2025 (+248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 173 | -343 | -39 | 291 | 601 | +107 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.578.634 kr. i 2022 til 2.117.708 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2.579 | 2.739 | 2.532 | 2.118 | −16 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 180.289 kr. i 2021 til 808.645 kr. i 2025 (+349 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 180 | 329 | 399 | 755 | 809 | +7 % | |
| Passiver i alt | 353 | 2.564 | 3.099 | 3.577 | 3.527 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord