Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Asmild Mark 64, 8800 Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 22,2 % | 13 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 38 % | 45,9 % | 47,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 58,3 % | 28,3 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 38 % | 45,9 % | 47,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 62 % | 54,1 % | 52,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.388 kr. i 2021 til -10.414 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -8 | -10 | -13 | -10 | +18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 733.927 kr. i 2021 til 72.883 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 734 | 115 | 433 | 293 | 73 | −75 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 733.927 kr. i 2021 til 72.883 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 734 | 115 | 433 | 293 | 73 | −75 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.461 | 1.533 | 1.954 | 2.254 | 2.320 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.461 | 1.533 | 1.954 | 2.254 | 2.320 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 1.461 | 1.533 | 1.954 | 2.254 | 2.320 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 193.750 kr. i 2021 til 1.108.100 kr. i 2025 (+472 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 194 | 309 | 742 | 1.035 | 1.108 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.267.387 kr. i 2021 til 1.211.888 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.267 | 1.224 | 1.212 | 1.219 | 1.212 | −1 % | |
| Passiver i alt | 1.461 | 1.533 | 1.954 | 2.254 | 2.320 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg