Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vossvej 5, 7000 Fredericia · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 28,8 % | 43 % | 29,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 124,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 99,8 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 29 % | 43,1 % | 30,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 99,8 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,5 % | 0,2 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 313,1 % | >999 % | 35 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -415 kr. i 2021 til -7.573 kr. i 2025 (−1725 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -7 | -2 | 0 | -8 | – | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 100.000 kr. i 2023 til 110.000 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 100 | 120 | 110 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -415 kr. i 2021 til -117.573 kr. i 2025 (−28231 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -7 | -102 | -120 | -118 | +2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 465.337 kr. i 2021 til 1.679.906 kr. i 2025 (+261 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 465 | 639 | 653 | 1.672 | 1.680 | +0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 496.024 kr. i 2021 til 1.523.488 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 496 | 637 | 624 | 1.588 | 1.523 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 997 | 1.488 | 1.997 | 3.499 | 4.981 | +42 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 997 | 1.488 | 1.997 | 3.499 | 4.981 | +42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 36.711 kr. i 2021 til 34.078 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 69 | 37 | 101 | 34 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 71 | 105 | 170 | 190 | 121 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 1.068 | 1.593 | 2.166 | 3.689 | 5.102 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.009.503 kr. i 2021 til 5.004.895 kr. i 2025 (+396 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.010 | 1.589 | 2.154 | 3.681 | 5.005 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 58.301 kr. i 2021 til 97.317 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 4 | 12 | 7 | 97 | +1217 % | |
| Passiver i alt | 1.068 | 1.593 | 2.166 | 3.689 | 5.102 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia