Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Islands Brygge 81A, 2300 København S · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,8 % | -44,3 % | 55,8 % | 33 % | 1,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 99,9 % | 112,7 % | 247,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 19,4 % | 11,2 % | 59,6 % | 99 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,4 % | -394,2 % | 93,5 % | 33,3 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 19,4 % | 11,2 % | 59,6 % | 99 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 80,6 % | 88,8 % | 40,4 % | 1 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 95 % | 82,8 % | 232,9 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2026-06-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 122 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2026 | Ændring2026 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 230.048 kr. i 2023 til 5.412 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | -58 | 237 | 130 | 5 | −96 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 225.000 kr. i 2023 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 225 | 2 | 0 | 2 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.048 kr. i 2023 til 5.412 kr. i 2026 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | -61 | 237 | 129 | 5 | −96 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.389 kr. i 2023 til 5.365 kr. i 2026 (+325 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -64 | 234 | 125 | 5 | −96 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.731 kr. i 2023 til 4.177 kr. i 2026 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -50 | 181 | 97 | 4 | −96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 63 | 0 | – | 2 | 20 | +1150 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 63 | 0 | – | 2 | 20 | +1150 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 246.705 kr. i 2023 til 208.561 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 247 | 83 | 305 | 283 | 209 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 260 | 113 | 324 | 291 | 231 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 322 | 113 | 324 | 293 | 251 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 62.470 kr. i 2023 til 244.251 kr. i 2026 (+291 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 13 | 194 | 290 | 244 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 259.693 kr. i 2023 til 6.785 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 260 | 100 | 131 | 3 | 7 | +143 % | |
| Passiver i alt | 322 | 113 | 324 | 293 | 251 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København