Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jellingevej 5, 4261 Dalmose · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22,6 % | 81 % | 48 % | -20,3 % | 17 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 182,2 % | 909,1 % | 187,2 % | 77,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,6 % | 89,9 % | 90,7 % | 88,1 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,5 % | 90,2 % | 52,9 % | -23,1 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,6 % | 89,9 % | 90,7 % | 88,1 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,4 % | 10,1 % | 9,3 % | 11,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 182,2 % | 869,3 % | 39,9 % | 28,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 189.774 kr. i 2021 til 219.504 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 190 | -127 | -183 | -37 | 220 | +696 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 6.512 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 571 | -9 | 156 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 183.262 kr. i 2021 til 219.504 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | -697 | -174 | -193 | 220 | +214 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 110.096 kr. i 2021 til 389.417 kr. i 2025 (+254 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 110 | 1.148 | 1.298 | -437 | 389 | +189 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 69.792 kr. i 2021 til 389.417 kr. i 2025 (+458 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 1.148 | 1.298 | -437 | 389 | +189 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 126 | 109 | 2.235 | 1.952 | 705 | −64 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 126 | 109 | 2.235 | 1.952 | 705 | −64 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 182.248 kr. i 2021 til 1.426.443 kr. i 2025 (+683 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 1.250 | 100 | 73 | 1.426 | +1845 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 182 | 1.307 | 470 | 199 | 1.590 | +698 % | |
| Aktiver i alt | 308 | 1.417 | 2.705 | 2.151 | 2.295 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 208.255 kr. i 2021 til 2.284.170 kr. i 2025 (+997 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 208 | 1.273 | 2.454 | 1.895 | 2.284 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 100.000 kr. i 2021 til 10.704 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 144 | 251 | 256 | 11 | −96 % | |
| Passiver i alt | 308 | 1.417 | 2.705 | 2.151 | 2.295 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dalmose — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse