Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Maglevænget 7, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 23 % | 21,7 % | 15,2 % | 51,6 % | 10,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 276,9 % | 556,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 79,6 % | 94,7 % | 96,1 % | 96,9 % | 94 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 28,9 % | 22,9 % | 15,8 % | 53,3 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,6 % | 94,7 % | 96,1 % | 96,9 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,4 % | 5,3 % | 3,9 % | 3,1 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,6 % | 11,9 % | 7 % | 13,4 % | 69,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -172.202 kr. i 2022 til -235.627 kr. i 2026 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -172 | -65 | -151 | -64 | -236 | −267 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 343.750 kr. i 2022 til 504.512 kr. i 2026 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 344 | 0 | – | 262 | 505 | +92 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -740 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.316.328 kr. i 2022 til 3.927.061 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.316 | 3.826 | 2.974 | 14.268 | 3.927 | −72 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.603.626 kr. i 2022 til 3.224.949 kr. i 2026 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.604 | 3.641 | 2.793 | 14.236 | 3.225 | −77 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.717 | 11.848 | 10.885 | 6.423 | 6.705 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.717 | 11.848 | 10.885 | 6.423 | 6.705 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 105.817 kr. i 2022 til 1.285.242 kr. i 2026 (+1115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 106 | 50 | 114 | 1.285 | +1030 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.318 | 4.924 | 7.508 | 21.144 | 23.883 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 20.035 | 16.773 | 18.393 | 27.567 | 30.589 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.947.764 kr. i 2022 til 28.742.272 kr. i 2026 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.948 | 15.888 | 17.681 | 26.717 | 28.742 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.087.097 kr. i 2022 til 1.846.603 kr. i 2026 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.087 | 884 | 712 | 849 | 1.847 | +117 % | |
| Passiver i alt | 20.035 | 16.773 | 18.393 | 27.567 | 30.589 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte