Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Djørupvej 1, 9240 Nibe · Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,1 | 0,9 | -1,7 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 31,1 % | -1 % | -9,5 % | -1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 825,4 % | >999 % | 883,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,3 % | 87,9 % | 92,2 % | 88,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 33 % | -1,1 % | -10,3 % | -1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 206.462 kr. | 25.984 kr. | -52.252 kr. | -2.361 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,3 % | 87,9 % | 92,2 % | 88,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,7 % | 12,1 % | 7,8 % | 11,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 370,6 % | 442,1 % | >999 % | 822,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 56.794 kr. i 2021 til -2.361 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 57 | 299 | 95 | -34 | -2 | +93 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 101.431 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 93 | 69 | 18 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -48.811 kr. i 2021 til -7.153 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -49 | 202 | -6 | -55 | -7 | +87 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -52.268 kr. i 2021 til -7.999 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | 199 | -7 | -56 | -8 | +86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 77 | 83 | 77 | 42 | 26 | −39 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 321.332 kr. i 2021 til 559.028 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 321 | 134 | 363 | 501 | 559 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 486 | 639 | 679 | 586 | 600 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 486 | 639 | 679 | 586 | 600 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 404.215 kr. i 2021 til 532.509 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 404 | 603 | 596 | 541 | 533 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 81.450 kr. i 2021 til 67.977 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 36 | 82 | 46 | 68 | +49 % | |
| Passiver i alt | 486 | 639 | 679 | 586 | 600 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nibe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg