Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønhøjvej 6C, 8382 Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 62,2 % | 24,2 % | -29,4 % | 5,1 % | -0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 675,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 95,4 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 63,9 % | 24,6 % | -30,9 % | 5,1 % | -0,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,3 % | 98,5 % | 95,4 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 1,5 % | 4,6 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 444,2 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.032 kr. i 2021 til -1.186 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | 0 | -11 | -1 | +89 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.032 kr. i 2021 til -1.186 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | 0 | -31 | -1 | +96 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 603.001 kr. i 2021 til -6.525 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 603 | 289 | -262 | 43 | -7 | −115 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 603.001 kr. i 2021 til -6.525 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 603 | 289 | -263 | 43 | -7 | −115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 794 | 534 | 9 | 52 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 794 | 534 | 9 | 52 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 115.237 kr. i 2021 til 164.804 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 115 | 599 | 582 | 69 | 165 | +141 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 175 | 659 | 885 | 782 | 761 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 969 | 1.193 | 894 | 835 | 761 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 943.329 kr. i 2021 til 760.507 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 943 | 1.175 | 853 | 835 | 761 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 25.945 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 18 | 41 | 0 | 0 | 0 % | |
| Passiver i alt | 969 | 1.193 | 894 | 835 | 761 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov