Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Store Grundet Alle 10, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | 64,7 % | 33,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 473,8 % | 130,8 % | 100,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,8 % | 44,4 % | 47,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -42,7 % | 145,7 % | 71,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,8 % | 44,4 % | 47,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,2 % | 55,6 % | 52,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 473,8 % | 49,2 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.062 kr. i 2024 til -30.730 kr. i 2025 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -8 | -31 | −310 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.351.044 kr. i 2024 til 2.268.713 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.351 | 2.269 | +68 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -11.968 kr. i 2024 til 2.291.483 kr. i 2025 (+19247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | 1.353 | 2.291 | +69 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 954 | 1.994 | 5.816 | +192 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 954 | 1.994 | 5.816 | +192 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 35.532 kr. i 2024 til 5.771 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 36 | 6 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 95 | 1.023 | +979 % | |
| Aktiver i alt | 990 | 2.089 | 6.839 | +227 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.032 kr. i 2024 til 3.219.605 kr. i 2025 (+11385 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 928 | 3.220 | +247 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 954.460 kr. i 2024 til 2.606.064 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 954 | 1.089 | 2.606 | +139 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.500 kr. i 2024 til 1.013.561 kr. i 2025 (+13414 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 73 | 1.014 | +1297 % | |
| Passiver i alt | 990 | 2.089 | 6.839 | +227 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.