Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Syriensvej 32, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -16,6 % | -5,1 % | 0 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 712,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 75,7 % | 72,7 % | 70,9 % | 72,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -22 % | -7 % | 0 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 75,7 % | 72,7 % | 70,9 % | 72,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 24,3 % | 27,3 % | 29,1 % | 27,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9 % | 22,5 % | 16 % | 689,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.250 kr. i 2021 til -9.782 kr. i 2025 (−201 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -23 | -10 | -11 | -10 | +13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.313 kr. i 2023 til -9.782 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -10 | -11 | -10 | +13 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 174.714 kr. i 2021 til 65.261 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -338 | -101 | 0 | 65 | +60327 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 174.714 kr. i 2021 til 65.261 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -338 | -101 | 0 | 65 | +60327 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.878 | 1.920 | 1.857 | 1.899 | 1.878 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.878 | 1.920 | 1.857 | 1.899 | 1.878 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.007 kr. i 2021 til 34.478 kr. i 2025 (+3324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 0 | 1 | 1 | 34 | +4210 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26 | 112 | 121 | 129 | 36 | −72 % | |
| Aktiver i alt | 1.904 | 2.033 | 1.977 | 2.028 | 1.913 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.434.796 kr. i 2021 til 1.379.376 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.435 | 1.538 | 1.437 | 1.437 | 1.379 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 466.376 kr. i 2021 til 528.938 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 466 | 491 | 536 | 586 | 529 | −10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.500 kr. i 2021 til 5.000 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.904 | 2.033 | 1.977 | 2.028 | 1.913 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København