Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Peter Andersens Vej 63, 9990 Skagen · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | -25,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -96,3 % | 53,1 % | 37 % | 5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 2,9 % | 1,9 % | 0,7 % | 1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -1,2 % | 52,6 % | 56,8 % | 57,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | >999 % | 101 % | 65 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -30.582 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -1,2 % | 52,6 % | 56,8 % | 57,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 101,2 % | 47,4 % | 43,2 % | 42,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,9 % | 1,9 % | 0,4 % | 0 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -30.582 kr. i 2025 (−389 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -5 | -6 | -7 | -31 | −322 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -32 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -669.538 kr. i 2021 til 202.557 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -670 | -616 | 762 | 1.402 | 203 | −86 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -669.538 kr. i 2021 til 202.557 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -670 | -616 | 762 | 1.402 | 203 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.634 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.211 | 621 | 1.422 | 3.783 | 2.418 | −36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.211 | 621 | 1.422 | 3.783 | 4.052 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 24.730 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 19 | 13 | 6 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 19 | 13 | 12 | 20 | +65 % | |
| Aktiver i alt | 1.236 | 640 | 1.435 | 3.795 | 4.072 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 608.782 kr. i 2021 til 2.359.081 kr. i 2025 (+288 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | -8 | 754 | 2.157 | 2.359 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 627.426 kr. i 2021 til 1.712.796 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 627 | 648 | 680 | 1.639 | 1.713 | +5 % | |
| Passiver i alt | 1.236 | 640 | 1.435 | 3.795 | 4.072 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skagen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn