Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Flintemosevej 4, 4733 Tappernøje · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0 | -0,3 | -0 | -0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -1,4 % | -2,4 % | -3 % | -7,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 35,1 % | 53,9 % | 24,7 % | 12,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 7,7 % | 3,6 % | 1 % | -5,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -18,1 % | -64,9 % | -303,2 % | 120,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 3.951 kr. | -63.823 kr. | -12.237 kr. | -303.037 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 7,7 % | 3,6 % | 1 % | -5,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 92,3 % | 96,4 % | 99 % | 105,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 11,5 % | 47,6 % | 19 % | 8,6 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -224.552 kr. i 2021 til -303.037 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -225 | 4 | -64 | -12 | -303 | −2376 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -306.532 kr. i 2021 til -670.274 kr. i 2025 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -307 | -126 | -300 | -360 | -670 | −86 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -316.778 kr. i 2021 til -664.389 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -317 | -136 | -295 | -338 | -664 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -247.081 kr. i 2021 til -518.041 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -247 | -106 | -230 | -266 | -518 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.968 | 5.134 | 4.704 | 6.691 | 6.343 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.968 | 5.134 | 4.704 | 6.691 | 6.343 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 426.224 kr. i 2021 til 666.218 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 426 | 805 | 4.473 | 1.657 | 666 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.106 | 2.460 | 5.063 | 2.153 | 959 | −55 % | |
| Aktiver i alt | 4.073 | 7.594 | 9.766 | 8.844 | 7.302 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 689.805 kr. i 2021 til -430.175 kr. i 2025 (−162 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 690 | 584 | 354 | 88 | -430 | −590 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.233.409 kr. i 2021 til 7.732.210 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.233 | 7.000 | 9.394 | 8.727 | 7.732 | −11 % | |
| Passiver i alt | 4.073 | 7.594 | 9.766 | 8.844 | 7.302 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tappernøje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved