Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banegårdsgade 2, 8700 Horsens · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19,8 % | 13,2 % | 33,2 % | 24,3 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 132,8 % | 125,3 % | 265,4 % | 476,9 % | 304,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 24,7 % | 20,2 % | 62,3 % | 79 % | 67,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,2 % | 65,5 % | 53,2 % | 30,7 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 24,7 % | 20,2 % | 62,3 % | 79 % | 67,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 75,3 % | 79,8 % | 37,7 % | 21 % | 32,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,6 % | 29,7 % | 128,9 % | 245,1 % | 59,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 923.654 kr. i 2021 til 425.356 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 924 | 658 | 575 | 677 | 425 | −37 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 595.168 kr. i 2021 til 382.836 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 595 | 493 | 340 | 510 | 383 | −25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 328.486 kr. i 2021 til 42.520 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 328 | 165 | 235 | 167 | 43 | −75 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 324.816 kr. i 2021 til 41.557 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 325 | 159 | 234 | 167 | 42 | −75 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 252.549 kr. i 2021 til 31.349 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 253 | 123 | 181 | 129 | 31 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 860.872 kr. i 2021 til 95.334 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 861 | 220 | 265 | 273 | 95 | −65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.275 | 930 | 546 | 530 | 489 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 1.275 | 930 | 546 | 530 | 489 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 314.848 kr. i 2021 til 328.469 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 315 | 188 | 340 | 419 | 328 | −22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 960.560 kr. i 2021 til 160.549 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 961 | 742 | 206 | 111 | 161 | +44 % | |
| Passiver i alt | 1.275 | 930 | 546 | 530 | 489 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens