Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skelstedet 2B, 2950 Vedbæk · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,7 | 4 | 3,3 | 2,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | -0,3 % | 0,5 % | -1,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 42,5 % | 0,4 % | 48,1 % | 58,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 4,8 % | 4,7 % | 5,2 % | 3,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,3 % | -6,8 % | 10,2 % | -55,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 311.588 kr. | 519.362 kr. | 424.270 kr. | 301.248 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 4,8 % | 4,7 % | 5,2 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 95,2 % | 95,3 % | 94,8 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,9 % | 0,4 % | 5,1 % | 13,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 356.382 kr. i 2021 til 301.248 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 356 | 312 | 519 | 424 | 301 | −29 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 45.039 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 192.233 kr. i 2021 til 170.749 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 195 | 389 | 294 | 171 | −42 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 113.028 kr. i 2021 til -102.278 kr. i 2025 (−190 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 113 | 59 | 112 | 84 | -102 | −222 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 141.032 kr. i 2021 til -126.511 kr. i 2025 (−190 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 141 | 45 | -22 | 36 | -127 | −451 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.346 | 6.889 | 6.745 | 6.614 | 6.484 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.346 | 6.889 | 6.745 | 6.614 | 6.484 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 11.878 kr. i 2021 til 67.195 kr. i 2025 (+466 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 13 | 1 | 16 | 67 | +314 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 429 | 195 | 1 | 154 | 295 | +92 % | |
| Aktiver i alt | 6.775 | 7.085 | 6.746 | 6.768 | 6.779 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 294.332 kr. i 2021 til 227.413 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 294 | 339 | 318 | 354 | 227 | −36 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.095.246 kr. i 2021 til 6.045.994 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.095 | 6.286 | 6.074 | 6.095 | 6.046 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 385.572 kr. i 2021 til 505.734 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 386 | 459 | 354 | 320 | 506 | +58 % | |
| Passiver i alt | 6.775 | 7.085 | 6.746 | 6.768 | 6.779 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal