God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toderupvej 21, 5471 Søndersø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,4 % | 4,9 % | 40 % | 13,2 % | -10,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 59,6 % | 79,4 % | 84,6 % | 84,7 % | 131,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 72,6 % | 64,8 % | 76,1 % | 78,2 % | 74,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2 % | 7,5 % | 52,5 % | 16,9 % | -14,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 72,6 % | 64,8 % | 76,1 % | 78,2 % | 74,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27,4 % | 35,2 % | 23,9 % | 21,8 % | 25,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 0 % | 0 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.823 kr. i 2021 til -31.941 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -17 | -26 | -24 | -32 | −33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -18.823 kr. i 2021 til -31.941 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -17 | -26 | -24 | -32 | −33 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 101.046 kr. i 2021 til -1.740.611 kr. i 2025 (−1823 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 411 | 6.067 | 2.333 | -1.741 | −175 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 101.047 kr. i 2021 til -1.740.611 kr. i 2025 (−1823 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 411 | 6.067 | 2.333 | -1.741 | −175 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.843 | 6.093 | 12.104 | 14.407 | 10.715 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.843 | 6.093 | 12.104 | 14.407 | 10.715 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.552 kr. i 2022 til 40.710 kr. i 2025 (+1046 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 4 | 1 | 0 | 41 | +10873 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.142 | 2.365 | 3.065 | 3.263 | 5.381 | +65 % | |
| Aktiver i alt | 6.985 | 8.458 | 15.169 | 17.670 | 16.096 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.068.165 kr. i 2021 til 12.009.353 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.068 | 5.479 | 11.546 | 13.817 | 12.009 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.917.124 kr. i 2021 til 4.086.498 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.917 | 2.979 | 3.623 | 3.853 | 4.086 | +6 % | |
| Passiver i alt | 6.985 | 8.458 | 15.169 | 17.670 | 16.096 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søndersø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns