Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundebjerg 7, 2740 Skovlunde · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,1 | 1 | 1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,4 % | 13,4 % | 0,5 % | 8,7 % | -7,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,4 % | 55,1 % | 72 % | 143,5 % | 125,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 29,6 % | 54,2 % | 55,6 % | 68,6 % | 50,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,7 % | 24,7 % | 0,9 % | 12,6 % | -15,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 73.786 kr. | 66.802 kr. | 15.839 kr. | 45.526 kr. | 14.522 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,6 % | 54,2 % | 55,6 % | 68,6 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,4 % | 45,8 % | 44,4 % | 31,4 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,7 % | 18,1 % | 6 % | 4,6 % | 5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 325.032 kr. i 2022 til 420.020 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 325 | 449 | 183 | 378 | 420 | +11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 251.246 kr. i 2022 til 405.498 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 251 | 382 | 167 | 333 | 405 | +22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 45.496 kr. i 2022 til -13.768 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 45 | 39 | 2 | 17 | -14 | −180 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 36.773 kr. i 2022 til -13.814 kr. i 2025 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 30 | 0 | 17 | -14 | −180 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 28.683 kr. i 2022 til -11.245 kr. i 2025 (−139 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 23 | 1 | 13 | -11 | −185 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 113 | 85 | 71 | 42 | 14 | −67 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 155 | 127 | 113 | 84 | 56 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 25.403 kr. i 2022 til 3.578 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 14 | 4 | 2 | 4 | +63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77 | 41 | 53 | 69 | 90 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 232 | 168 | 166 | 154 | 146 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 68.704 kr. i 2022 til 74.148 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 91 | 92 | 105 | 74 | −30 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 161.544 kr. i 2022 til 71.785 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 162 | 75 | 74 | 48 | 72 | +49 % | |
| Passiver i alt | 232 | 168 | 166 | 154 | 146 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup