Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nyborgvej 29A, 5853 Ørbæk · Anden udgivelse af software
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,3 % | 1,1 % | 13 % | 4,7 % | 15,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 325,7 % | 408,6 % | 361,4 % | 285,7 % | 293,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75 % | 77 % | 75,7 % | 72,5 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,4 % | 1,5 % | 17,2 % | 6,4 % | 21 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 442.378 kr. | 467.658 kr. | 876.116 kr. | 657.013 kr. | 1.056.312 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 30,8 % | 19,1 % | 16,3 % | 14,6 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25 % | 23 % | 24,3 % | 27,5 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 302,7 % | 369,4 % | 347,1 % | 277,1 % | 279,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 933.904 kr. i 2022 til 1.548.320 kr. i 2026 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 934 | 1.225 | 1.496 | 1.236 | 1.548 | +25 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 491.526 kr. i 2022 til 492.008 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 492 | 758 | 620 | 579 | 492 | −15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 142.808 kr. i 2022 til 493.254 kr. i 2026 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 143 | 81 | 413 | 144 | 493 | +244 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 130.192 kr. i 2022 til 490.211 kr. i 2026 (+277 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 68 | 409 | 143 | 490 | +243 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 131.539 kr. i 2022 til 408.685 kr. i 2026 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 24 | 330 | 118 | 409 | +245 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 923 | 1.195 | 1.506 | 1.467 | 1.771 | +21 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 923 | 1.195 | 1.506 | 1.467 | 1.771 | +21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.082.398 kr. i 2022 til 815.924 kr. i 2026 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.082 | 786 | 988 | 1.035 | 816 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.165 | 870 | 1.029 | 1.067 | 856 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 2.088 | 2.064 | 2.535 | 2.534 | 2.627 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.564.955 kr. i 2022 til 1.946.179 kr. i 2026 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.565 | 1.589 | 1.919 | 1.837 | 1.946 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 357.570 kr. i 2022 til 291.479 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 213 | 285 | 374 | 291 | −22 % | |
| Passiver i alt | 2.088 | 2.064 | 2.535 | 2.534 | 2.627 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ørbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg