Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tjørneengen 18, 2791 Dragør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 74 % | 58,4 % | 39,4 % | -34,4 % | 36,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 97,4 % | 220,9 % | — | 334,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87 % | 94,1 % | 100 % | 86,1 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 85,1 % | 62,1 % | 39,4 % | -39,9 % | 36,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87 % | 94,1 % | 100 % | 86,1 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13 % | 5,9 % | 0 % | 13,9 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 96,7 % | 219,8 % | — | 54,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.324 kr. i 2021 til -100 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1 | -0 | -0 | -0 | -0 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 227.881 kr. i 2021 til 351.388 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 228 | 398 | 385 | -246 | 351 | +243 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 228.167 kr. i 2021 til 351.410 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 228 | 398 | 385 | -246 | 351 | +243 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 269 | 593 | 828 | 383 | 738 | +93 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 269 | 593 | 828 | 383 | 738 | +93 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.676 kr. i 2021 til 87.852 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 88 | 148 | 54 | 88 | +62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 39 | 88 | 148 | 332 | 229 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 308 | 681 | 976 | 715 | 968 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 268.167 kr. i 2021 til 967.086 kr. i 2025 (+261 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 641 | 976 | 616 | 967 | +57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 40.000 kr. i 2021 til 752 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 40 | 0 | 99 | 1 | −99 % | |
| Passiver i alt | 308 | 681 | 976 | 715 | 968 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dragør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Dragør