Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Erhvervsvej 19, 2600 Glostrup · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1 | 1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,9 % | 0,5 % | 0,3 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 136,7 % | 156,6 % | 152,1 % | 129,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 28,1 % | 37,4 % | 35,5 % | 24 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3 % | 1,3 % | 0,8 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 26.233 kr. | 9.867 kr. | -460 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 28,1 % | 37,4 % | 35,5 % | 24 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 71,9 % | 62,6 % | 64,5 % | 76 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 50 % | 42,4 % | 54,7 % | 90,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.867.190 kr. i 2021 til 2.408.576 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.867 | 2.221 | 1.597 | 2.648 | 2.409 | −9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.841.216 kr. i 2021 til 2.398.898 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.841 | 2.195 | 1.587 | 2.648 | 2.399 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 21.115 kr. i 2021 til 9.678 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 22 | 6 | -0 | 10 | +2204 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 12.332 kr. i 2021 til 3.073 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 16 | 7 | 4 | 3 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8 | 4 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29 | 29 | 29 | 29 | 29 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 38 | 33 | 29 | 29 | 29 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 406.353 kr. i 2021 til 1.554.243 kr. i 2025 (+282 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 406 | 675 | 380 | 536 | 1.554 | +190 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.406 | 1.846 | 1.402 | 1.490 | 2.231 | +50 % | |
| Aktiver i alt | 1.443 | 1.879 | 1.432 | 1.520 | 2.260 | +49 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 512.840 kr. i 2021 til 543.109 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 513 | 529 | 536 | 540 | 543 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 930.227 kr. i 2021 til 1.716.903 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 930 | 1.350 | 896 | 980 | 1.717 | +75 % | |
| Passiver i alt | 1.443 | 1.879 | 1.432 | 1.520 | 2.260 | +49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | −33 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup