Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Øster Voldgade 34, 7000 Fredericia · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -16,8 % | 7 % | 12,5 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 241,4 % | 214 % | 470 % | 457 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 58,6 % | 53,3 % | 78,7 % | 78,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -28,7 % | 13,1 % | 15,8 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 58,6 % | 53,3 % | 78,7 % | 78,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 41,4 % | 46,7 % | 21,3 % | 21,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 79,6 % | 4,9 % | 1,2 % | 179,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.438 kr. i 2021 til -6.874 kr. i 2025 (−378 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -22 | -9 | -6 | -7 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -1 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -110.527 kr. i 2021 til 7.813 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | -185 | – | 108 | 8 | −93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -119.072 kr. i 2021 til 5.745 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -119 | -185 | 79 | 91 | 6 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 622 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 622 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.411 kr. i 2021 til 223.479 kr. i 2025 (+4030 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 362 | 26 | 2 | 223 | +11844 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 775 | 1.098 | 1.134 | 728 | 568 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 1.397 | 1.098 | 1.134 | 728 | 568 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 828.027 kr. i 2021 til 443.811 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 828 | 643 | 604 | 573 | 444 | −23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 569.102 kr. i 2021 til 124.324 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 569 | 455 | 530 | 155 | 124 | −20 % | |
| Passiver i alt | 1.397 | 1.098 | 1.134 | 728 | 568 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia