Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Porsemosen 37, 4160 Herlufmagle · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1 | -0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,8 % | -1,4 % | -23,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 146,4 % | 297 % | 498,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 49,4 % | 78,2 % | 79,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 9,7 % | -1,8 % | -29,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 188.273 kr. | 85.387 kr. | -197.454 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 49,4 % | 78,2 % | 79,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 50,6 % | 21,8 % | 20,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 55,8 % | 293,1 % | 497,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 474.860 kr. i 2021 til -43.129 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 475 | 498 | 518 | 423 | -43 | −110 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 299.346 kr. i 2021 til 125.517 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 299 | 313 | 330 | 337 | 126 | −63 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 105.594 kr. i 2021 til -206.046 kr. i 2025 (−295 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 78 | 106 | -18 | -206 | −1063 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 87.865 kr. i 2021 til -196.911 kr. i 2025 (−324 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 88 | 65 | 96 | -16 | -197 | −1096 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 87.865 kr. i 2021 til -196.911 kr. i 2025 (−324 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 88 | 65 | 96 | -16 | -197 | −1096 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 154 | 388 | 516 | 412 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 154 | 388 | 516 | 412 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 966.317 kr. i 2021 til 838.314 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 966 | 801 | 563 | 752 | 838 | +11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.022 | 803 | 1.477 | 762 | 841 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 1.176 | 1.191 | 1.992 | 1.175 | 841 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 916.377 kr. i 2021 til 672.127 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 916 | 933 | 983 | 918 | 672 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 259.966 kr. i 2021 til 168.611 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 260 | 258 | 1.009 | 257 | 169 | −34 % | |
| Passiver i alt | 1.176 | 1.191 | 1.992 | 1.175 | 841 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlufmagle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved